Animalele sălbatice și cum ne comportăm în preajma lor

Description

Dacă îți place să petreci timp în natură, să mergi pe munte, să alergi pe poteci, să te plimbi cu bicicleta sau pur și simplu să te bucuri de liniștea pădurii, te invităm la o întâlnire relaxată despre un subiect care ne privește pe toți: conviețuirea cu animalele sălbatice. Am pregătit o seară deschisă și prietenoasă, în care să discutăm despre situații reale, experiențe din teren și soluții practice care ne pot ajuta să fim mai pregătiți atunci când explorăm natura. Vom afla împreună: - de ce ajung urșii tot mai aproape de oameni; - cum putem preveni întâlnirile nedorite cu animalele sălbatice; - ce ar trebui să știm înainte de o ieșire în natură; - cum reacționăm în siguranță atunci când întâlnirea are loc; - când și cum cerem ajutor; - cum ne gestionăm frica și emoțiile în situații de stres. Alături de noi vor fi specialiști din domeniul silvic, cinegetic, al situațiilor de urgență și al psihologiei, care vor împărtăși informații utile, exemple reale și recomandări pe care le putem aplica cu toții. Ne dorim ca acest eveniment să fie mai mult decât o prezentare. Vrem să fie o conversație între oameni care iubesc natura și care cred că siguranța, respectul pentru mediul înconjurător și buna informare pot contribui la o relație mai sănătoasă între comunitate și natură. Participarea este gratuită și îi încurajăm pe toți cei interesați să vină cu întrebări, experiențe și curiozități. În plus, dacă îți lași mașina acasa, te poți înscrie la tombola noastră cu premii. 🤭 Ne vedem în natură! ☘️

Categories

#Workshop

No comments yet

Start the conversation.

Animalele sălbatice și cum ne comportăm în preajma lor

Hoanos Alina

Alina Hoanos

17 Followers
Clock

July 2, 2026 - July 2, 2026

18:00 - 20:30

Location Pin

Strada Bâtca Doamnei 2

Description

Dacă îți place să petreci timp în natură, să mergi pe munte, să alergi pe poteci, să te plimbi cu bicicleta sau pur și simplu să te bucuri de liniștea pădurii, te invităm la o întâlnire relaxată despre un subiect care ne privește pe toți: conviețuirea cu animalele sălbatice. Am pregătit o seară deschisă și prietenoasă, în care să discutăm despre situații reale, experiențe din teren și soluții practice care ne pot ajuta să fim mai pregătiți atunci când explorăm natura. Vom afla împreună: - de ce ajung urșii tot mai aproape de oameni; - cum putem preveni întâlnirile nedorite cu animalele sălbatice; - ce ar trebui să știm înainte de o ieșire în natură; - cum reacționăm în siguranță atunci când întâlnirea are loc; - când și cum cerem ajutor; - cum ne gestionăm frica și emoțiile în situații de stres. Alături de noi vor fi specialiști din domeniul silvic, cinegetic, al situațiilor de urgență și al psihologiei, care vor împărtăși informații utile, exemple reale și recomandări pe care le putem aplica cu toții. Ne dorim ca acest eveniment să fie mai mult decât o prezentare. Vrem să fie o conversație între oameni care iubesc natura și care cred că siguranța, respectul pentru mediul înconjurător și buna informare pot contribui la o relație mai sănătoasă între comunitate și natură. Participarea este gratuită și îi încurajăm pe toți cei interesați să vină cu întrebări, experiențe și curiozități. În plus, dacă îți lași mașina acasa, te poți înscrie la tombola noastră cu premii. 🤭 Ne vedem în natură! ☘️

Dacă îți place să petreci timp în natură, să mergi pe munte, să alergi pe poteci, să te plimbi cu bicicleta sau pur și simplu să te bucuri de liniștea...

Categories

#Workshop

No comments yet

Start the conversation.

Joined people

0

Notifications

Your queue is empty! You are all set 🎉